MyHeritage obsahuje 5 miliárd historických záznamov

Myheritage
Myheritage

Koľko historických záznamov obsahuje vaša rodinná história? Stovky? Možno tisíce? Nuž, populárna genealogická služba MyHeritage pred časom oznámila, že jej zbierka dát obsahuje viac ako päť miliárd záznamov. Gigantická digitálna zbierka, obsahujúca záznamy archívov z desiatok krajín a užívateľsky generované rodokmene zo všetkých kútov sveta, je jednou z najrýchlejšie rastúcich zdrojov informácií o rodinnej histórii pre amatérskych a profesionálnych genealógov.

Počas posledných dvoch rokov MyHeritage pridal do svojej databázy v priemere päť miliónov záznamov každý deň. Okrem aktivity samotnej spoločnosti množstvo dát pridali užívatelia, ktorí na MyHeritage zverejňujú svoje rodokmene. Viac ako 75 miliónov užívateľov prispelo približne 1,5 miliardami záznamov a 200 miliónmi fotografií.

Poklad ukrývajúci 5,18 záznamov obsahuje pestrú škálu rôznych údajov – rodné a sobášne matriky, matriky zomrelých, vojenské záznamy, obrovskú zbierku historických novín, ale aj kolekciu fotografií náhrobných kameňov.

Spolu s fenomenálnym rastom objemu dát, ktoré ukrývajú databázy spoločnosti, patrí MyHeritage medzi desať najrýchlejšie rastúcich technologických firiem v Európe. Podľa audítorskej spoločnosti Deloitte príjem MyHeritage za posledných päť rokov vzrástol o viac ako 9000 percent. Slušné, čo poviete? 🙂