Personal Ancestral File skončil

Personal Ancestral File
Personal Ancestral File

Spoločnosť familysearch.org ukončila technickú podporu pre ich genealogický program Personal Ancestral File (PAF). Oficiálny termín „úmrtia“ je 15. Jún 2013. Aplikáciu už nie je možné stiahnuť z oficiálnej stránky familysearch.org.

Oficiálnym dôvodom ukončenia vývoja a podpory populárneho genealogického programu je fakt, že na trhu sú silné nástroje od iných výrobcov, pričom FamilySearch sa chce sústrediť na poskytovanie online služieb. Paradoxné je, že ich online nástroj na tvorbu rodokmeňa neumožňuje import dát či už z Personal Ancestral File alebo z akejkoľvek genealogickej aplikácie vo formáte GEDCOM.

FamilySearch na svojej stránke odporúča prejsť na niektorú zo služieb, ktorá je certifikovaná na prácu s touto spoločnosťou: Ancestral Quest, Legacy Family Tree, RootsMagic. Súčasní používatelia programu PAF samozrejme môžu pokračovať v práci s ním, riskujú však, že ak nastane akýkoľvek problém (napr. program nebude fungovať na operačnom systéme ich počítača), výrobca program – spoločnosť FamilySearch – im neposkytne žiadnu podporu.

Chcete originálny darček pre vašich blízkych (alebo pre seba?:)) unikátna publikácia AKO SI ZOSTAVIŤ RODOKMEŇ vám pomôže odhaliť históriu vášho rodu. Objednajte si ju pod stromček za zvýhodnenú cenu s venovaním od autorov. Stačí kliknúť sem!