Súťaž historických fotografií

Julia Tettinger (rodena Grun) a Paul Tettinger. Wallendorf, Nemecko.

Zaujímavé historické fotografie
Zaujímavé historické fotografie

Jeseň a zima je časom, kedy sa nám genealógom nechce behať po archívoch. Najmä, ak máme čo iné na práci. Pred snehom, dažďom, pľušťou a chladným vetrom uprednostníme sedenie pekne v teple a spracovávame zozbierané dáta do rodokmeňa, spisujeme rodinnú kroniku, či upravujeme staré fotografie.

A práve s fotografiami súvisí súťaž, ktorú sme pre vás na geni.sk pripravili. Určite vo svojom archíve máte množstvo zaujímavých fotografií – možno zaujímavých obdobím, kedy vznikli, možno príbehom ľudí, ktorí sú na fotografii. Pošlite nám takúto fotografiu a vyhrajte zaujímavé ceny. Výber je samozrejme na vás.

Pravidlá súťaže sú jednoduché: Pošlite nám starú fotografiu (fotografia zo včerajšej rodinnej oslavy teda nie je ideálna) zo svojho rodinného albumu, uveďte aspoň približne rok, kedy vznikla a v niekoľkých vetách uveďte, aké osoby sa nachádzajú na fotografii, ich príbeh, prípadne nejakú zaujímavosť súvisiacu s danou fotografiou.

Fotografie budeme priebežne uverejňovať na stránke geni.sk. Víťazom sa stane fotografia, ktorá získa do 23. decembra v čase 23:59 najviac hlasov prostredníctvom sociálnych sietí – či už pôjde o „lajky“ na Facebooku alebo zdieľanie prostredníctvom siete Google +. Pripravené máme vdľkokapacitné pamäťové karty do fotoaparátu a USB kľúče, ktoré dodala spoločnosť Megafoto. S jej pomocou sme pred časom priniesli zaujímavý článok o tom ako dostať staré dokumenty do počítača pomocou fotoaparátu.

Fotografiu s textom posielajte na mail genedict@gmail.com ako predmet správy uveďte „Súťaž“.

Poznámka: Zaslaním fotografie dávate súhlas s jej uverejnením na stránke geni.sk a na sociálnych sieťach.

Chcete originálny darček pre vašich blízkych (alebo pre seba?:)) unikátna publikácia AKO SI ZOSTAVIŤ RODOKMEŇ vám pomôže odhaliť históriu vášho rodu. Objednajte si ju pod stromček za zvýhodnenú cenu s venovaním od autorov. Stačí kliknúť sem!

Comments are closed.