Rozrod

Genealogický rozrod
Genealogický rozrod
Rozrod je najkomplikovanšou formou genealogickej tabuľky. Obsahuje potomkov východzej osoby, respektíve východzieho manželského páru. Rozrod teda obsahuje všetky osoby, ktoré majú spoločného predka. Existujú dva spôsoby tvorby rozrodu. Prvým je sledovanie jedného priezviska. Strom v takomto prípade zahŕňa len potomkov synov alebo nemanželských potomkov dcér. Druhou variantou je sledovanie potomkov synov a dcér bez ohľadu na ich priezvisko.

Rozrod poskytuje komplexný prehľad o genealogických väzbách v rámci rodu. Jeho zpracovanie je časovo veľmi náročné, v priebehu pár generácií totiž môže zahŕňať tisícky osôb. Často bývá spracovaný v podobe stromu, pričom jeho podoba je obrátená v porovnaní s vývodom. V tomto prípade je pri koreňoch „otec rodu“ a smerom ku korune stromu sa postupne do vetví vyvíjajú jednotlivé rodiny.

Chcete originálny darček pre vašich blízkych (alebo pre seba?:)) unikátna publikácia AKO SI ZOSTAVIŤ RODOKMEŇ vám pomôže odhaliť históriu vášho rodu. Objednajte si ju pod stromček za zvýhodnenú cenu s venovaním od autorov. Stačí kliknúť sem!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *