Súťaž historických fotografií: Snímka 5

Rodinná fotografia z roku 1928.
Rodinná fotografia z roku 1928.

Ďalšiu súťažnú fotografiu nám poslala pani Zuzana. Ako píše: „Táto rodinná fotografia vznikla v roku 1928 a je na nej môj prastarý otec Jozef Gach (1897-1977) s manželkou Agnesou (1899 – 1983) a prvorodenou dcérkou Máriou (1927 – 1996) – mojou starou mamou. Rodina žila skromne, ale v láske. Jozef pochádzal z Lakšárskej Novej Vsi a jeho niekdajší predkovia boli svojho času nobilitovaní. Bol známy svojou dobráckou povahou a zmyslom pre humor. Agnesa pochádzala z Lozorna, z chudobnej rodiny želiara. Manželia mali dve deti a prežili v štastí i ťažkostiach, vždy spolu bok po boku, celý život.

Rodinná fotografia z roku 1928.
Rodinná fotografia z roku 1928.

Ak chcete dať fotografii hlas, môžete tak urobiť prostredníctvom sociálnych sietí. Hneď pod fotografiou stačí kliknúť na tlačidlo Facebooku, siete Google +, prípadne Pinterest.

 

Chcete originálny darček pre vašich blízkych (alebo pre seba?:)) unikátna publikácia AKO SI ZOSTAVIŤ RODOKMEŇ vám pomôže odhaliť históriu vášho rodu. Objednajte si ju pod stromček za zvýhodnenú cenu s venovaním od autorov. Stačí kliknúť sem!

Comments are closed.