Súťaž historických fotografií: Snímky 6

Portrét muža zo začiatku 20. storočia
Portrét muža zo začiatku 20. storočia

Ďalšie fotografie do súťaže historických fotografií prišli s oslovením „Pozdrav z Dolniakov na Horniaky“. Máme veľkú radosť, že stránka geni.sk má čitateľov aj v zahraničí a že sa rozhodli zapojiť aj naši čitatelia zo Srbska.

Pán Jaroslav sa dokonca rozhodol, že neostane pri jedinej fotografii a poslal nám balíček zaujimavých snímok z rokov 1928-1930, zo Starej Pazove v Srbsku. Autorom fotografii bol Ferdinand Klátik pazovský učiteľ, československý legionár.
Jedna z fotografií dokonca pochádza z prelomu 19. a 20. storočia a zachytáva známy Orient expres ktorý zastavil na železničnej stanici v Starej Pazove, pán v popredí je Vladimir Hurban, evanjelický farár v Starej Pazove, slečná v biekom je jeho dcéra Ľudmia Hurbanová, a pani v úzadi je Agusta Hurbanová rod. Štúrová.

 

Ak chcete dať fotografii hlas, môžete tak urobiť prostredníctvom sociálnych sietí. Hneď pod fotografiou stačí kliknúť na tlačidlo Facebooku, siete Google +, prípadne Pinterest.

 

Chcete originálny darček pre vašich blízkych (alebo pre seba?:)) unikátna publikácia AKO SI ZOSTAVIŤ RODOKMEŇ vám pomôže odhaliť históriu vášho rodu. Objednajte si ju pod stromček za zvýhodnenú cenu s venovaním od autorov. Stačí kliknúť sem!