TOP genealogické stránky 2015

10 najpopulárnejších genealogických stránok
10 najpopulárnejších genealogických stránok

Magazín Genealogy in Time zverejnil zoznam najlepších genealogických stránok za minulý rok. Podobných rebríčkov exstuje množstvo v GIT však k zostaveniu rebríčka pristúpili so všetkou vážnosťou a o konečnom poradí rozhodli skôr analytické dáta, pretože rebríček je zostavený podľa výsledkov projektu Alexa, takže verím, že tento rebríček je relatívne objektívny. Alexa totiž zbiera informácie od používateľov, ktorí si nainštalovali Alexa toolbar, pomocou ktorej sa formulujú štatistiky o návštevnosti stránok a spätných odkazov. Slovo relatívny v predchádzajúcich vetách zas upozorňuje na fakt, že Alexa toolbar nie je v našich končinách veľmi používaný a tak rebríček zvýhodňuje americké, respektíve anglicky písané stránky.

Poďme ale k samotnému rebríčku TOP genealogických stránok za rok 2015. Na medailových priečkach došlo k menšej zmene, keď FamilySearch a Find a Grave (po slovensky “Nájdi hrob” – služba mapujúca hroby) si opäť vymenili priečky, pričom FamilySearch poskočilo na druhé miesto. Zaujímavý je aj fakt, že služba MyHeritage.com za posledné tri roky klesla vždy o jednu priečku a momentálne je piata.

10 najpopulárnejších genealogických stránok
10 najpopulárnejších genealogických stránok
Chcete originálny darček pre vašich blízkych (alebo pre seba?:)) unikátna publikácia AKO SI ZOSTAVIŤ RODOKMEŇ vám pomôže odhaliť históriu vášho rodu. Objednajte si ju pod stromček za zvýhodnenú cenu s venovaním od autorov. Stačí kliknúť sem!