RootsMagic: Špičkový genealogický program so zľavou

RootsMagic 6
RootsMagic 6

RootsMagic patrí dlhodobo medzi najlepšie hodnotené genealogické programy. Nuž a prečo to píšem? Štandardná cena programu RootsMagic je 29.99 dolára, podarilo sa mi však objaviť internetový odkaz, ktorý spoločnosť priamo na stránke nepropaguje, kde sa dá program kúpiť s tretinovou zľavou za 19.95 dolára (14.92 eura). Zľava je určená primárne čitateľom časopisu Meridian (časopis Mormónskej cirkvi), ale nikde nie je napísané, že musíte čítať tento časopis, aby ste si mohli uplatniť zľavu 🙂 Spoločnosť RootsMagic na tejto stránke ponúka aj ďalšie zaujímavé genealogické programy za zvýhodnené ceny – so zľavami až do 50% pôvodnej ceny. Samozrejme, stále platí, že základná verzia programu, tzv. RootsMagic Essentials, je k dispozícii zadarmo. 
Pozrime si hodnotenie RootsMagic z pohľadu vybraných portálov, ktoré sa špecializujú na poradenstvo pri výbere programov:

  • FidTheBest – 85% (zo sto), lepšie dopadol len Brother’s Keeper (99%) a Legacy (100%), pričom už letmý pohľad na tabuľku funkcií ukazuje, že RootsMagic je výrazne lepšie vybavený, ako Brother’s Keeper.
  • toptenreviews.com – 9.38 (z možných 10), opäť bronzová medaila, keď lepšie hodnotenie má len Family Tree Maker (9.93) a Legacy (9.83). Autori recenzie programu vytkli jedinú slabinu v podobe dokumentácie. V jednoduchosti používania má RootsMagic známku 10/10 a rovnaké hodnotenie má aj v časti publikovania dát.
  • No1 Reviews.com – 4 hviezdičky (z možných 5), najlepší genealogický program v hodnotení No1 Reviews je Family Tree Maker (5 hviezdičiek), za ktorým nasleduje My Heritage Family Tree Builder (4 a pol hviezdičky). Štyri hviezdičky majú okrem RootsMagic aj GenoPro, Legacy, TNG (Next Generation of Genealogy Sitebuilding)GRAMPS či The Master Genealogist.
  • gensoftreviews.com – 4.62 (z možných päť)

Na na záver sľúbený link, kde sa dá RootsMagic kúpiť lacnejšie: http://www.rootsmagic.com/meridian/