Geni.sk má druhé narodeniny

Stará matrika
Stará matrika

Stránka o genealogógii, tvorbe rodokmeňov a podobných bohumilých aktivitách slávi v týchto dňoch druhé narodeniny. Za ten pribudlo na geni.sk 286 článkov a viac ako 1500 komentárov. Stránka si našla pevné miesto u amatérskych genealógov najmä zo Slovenska. Viac ako 14 tisíc návštev každý mesiac je toho jasným dôkazom.

K druhým narodeninám dostala stránka niekoľko darčekov. Tým prvým je nový dizajn. Verím, že sa vám páči, každopádne privítam, ak mi napíšete, čo si o nom vzhľade stránky myslíte.

S tým súvisí druhá novinka na stránke. Je ňou definitívne zamknutie komentárov. Diskutovať sa samozrejme bude aj naďalej. Nie však pod článkami. Miestom diskusie bude už pomerne etablované genealogické fórum. Dôvodom je, že pod článkami pribúdalo množstvo do nekonečna sa opakujúcich otázok (napr. Kde nájdem svoj rodokmeň?), prípadne otázky, ktoré sa hodia skôr do fóra (napr. aký je pôvod priezviska XY?). O všetkýc týchto veciach teda budeme po novom diskutovať vo fóre. Opäť privítam vaše postrehy, či toto riešenie považujete za lepšie.

[adrotate banner=“7″]

Popri tom všetkom potichu pracujeme na aplikácii, pri ktorej veríme, že bude užitočným nástrojom pre všetkých, ktorí trávime hodiny nad čítaním zápisov v starých matrikách. Áno, mám na mysli genealogický slovník. Práce na ňom trvajú už dlhšie, než som pôvodne plánoval. Výsledkom by však mala byť skutočne kvalitná aplikácia a tak nechceme nič uponáhľať.
Čo si o geni.sk a aktuálnych zmenách myslít, prípadne čo stránke prajete k jej druhým narodeninám, môžete napísať sem:

Genealogické fórum: Druhé narodeniny geni.sk

Teším sa na vaše príspevky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *