Historické mapy online? HistroyGeo

HistoryGeo logo
HistoryGeo logo

Spoločnosť Arphax Publishing Co.  v týchto dňoch oznámila spustenie veľkého projektu zverejnenia historických máp priamo na internete.

Služba sa momentálne zameriava na Spojené štáty, preto nasledujúce riadky berte prosím skôr ako pohľad na to, čo by mohlo byť užitočné aj pre nás – ak by boli k dispozícii dáta so Slovenska, Čiech, Moravy… a ich blízkeho okolia.

Arphax Publishing spustila službu HistoryGeo, cez ktorú sú k dispozícii historické knihy vlastníkov pôdy spolu s online mapami, ktoré toto vlastníctvo priamo zobrazujú. Služba umožňuje robiť detailné snímky s miest, ktoré sú na mapách zobrazené.

Základné možnosti služby, ktoré pokytuje historické mapy
Základné možnosti služby, ktoré pokytuje historické mapy

Na mapy môžete vkladať vlastné značky a vytvárať tak špeciálne „rodinné mapy“ zachytávajúce miesta, kde žili vaši predkovia, prípadne zachytiť migráciu predkov podľa toho, ako sa v minulých desaťtočiach a storočiach sťahovali.Aj prostredníctvom mapy sa tak dajú vyrozprávať atraktívne príbehy o živote našich predkov.  K mapám a jednotlivým miestam môžete pridávať odkazy na externé internetové stránky, prípadne ich prepojiť s historicými fotografiami.
Základnú predstavu o fungovaní služby si môžete urobiť aj na základe priloženého videa:

Mali by ste o podobnú službu záujem? Viete si predstaviť, ako by ste ju využili? Podeľte sa s nami o svoj názov v komentároch!