Súťaž historických fotografií: Snímka 2

Vojaci počas 1. svetovej vojny
Vojaci počas 1. svetovej vojny

Netrvalo dlho a v našej súťaži historických fotografií máme druhú snímku. Pán Peter nám poslal takmer storočnú fotografiu. Ako píše : „Na fotografii z roku 1918 je môj dedo, ktorý sa zúčastnil v I. svetovej vojne. Po skončení vojny šiel pešo z Budapešti do Trenčína. Fotografiu sme objavili náhodne pri pátraní po rodokmeni.“ Súťažnú snímku si môžete pozrieť v pokračovaní článku.

Nám ostával len dodať, kiež by sme aj my mali také šťastie pri objavovaní podobných fotografií z našej rodinnej histórie. Ak máte aj vy chuť zapojiť sa do súťaže, stačí nájsť zaujímavú starú fotografiu, napísať, z akého obdobia pochádza a pár zaujímavostí súvisiacich s fotografiou, prípadne s ľuďmi na snímke.

Vojaci počas 1. svetovej vojny
Vojaci počas 1. svetovej vojny

Ak chcete dať fotografii hlas, môžete tak urobiť prostredníctvom sociálnych sietí. Hneď pod fotografiou stačí kliknúť na tlačidlo Facebooku, siete Google +, prípadne Pinterest.

Chcete originálny darček pre vašich blízkych (alebo pre seba?:)) unikátna publikácia AKO SI ZOSTAVIŤ RODOKMEŇ vám pomôže odhaliť históriu vášho rodu. Objednajte si ju pod stromček za zvýhodnenú cenu s venovaním od autorov. Stačí kliknúť sem!

Comments are closed.