Ako zvýšiť kapacitu Dropboxu

Dropbox
Dropbox

Dropbox je jednou z najpoužívanejších služieb pre zálohovanie a synchronizáciu dát medzi počítačom a ďalšími mobilnými zariadeniami. V základnom free balíku ponúka úložisko pre vaše dáta s kapacitou 2 GB. Registráciou kliknutím na nasledujúci link môžete získať DropBox bonus 500 MB zadarmo.

Niekomu však ani táto navýšená kapacita nemusí stačiť. Preto tu máme zopár tipov, ako si legálne a bez podvádzania zvýšiť kapacitu úložného priestoru teoreticky až na 16 GB.

Kapacitu môžete navýšiť týmito krokmi:

  1. Po registrácii účtu a inštalácii aplikácie DropBox absolvujete základné vysvetlenie toho, ako aplikácia funguje https://www.dropbox.com. Za to získate ďalších 250 MB
  2. Prostredníctvom stránky https://www.dropbox.com/referrals pozvete na Dropbox vašich prieteľov – či už cez email alebo siete Facebook či Twitter. Za každú získanú „dušu“ máte 500 MB, pričom osoba, ktorá sa registruje cez váš odkaz, získa tiež bonus 500 MB.
  3. Ďalší extra priestor získate, keď splníte úlohy na stránke https://www.dropbox.com/free. Za prepojenie vášho účtu na Twitteri a Facebooku získate po 128 MB. Ak začnete sledovať účet Dropboxu cez Twitter, máte ďalších 128 MB a ak napíšete niečo pekné o tejto službe na svojom Twitter účte, máte ďalších… áno, 128 MB)
  4. Nestačilo? Najnovšia verzia aplikácie pre Android, Mac či Windows obsahuje nový spôsob, ako pridať vaše fotografie a videá na DropBox. Ak sa rozhodnete využívať nástroj Camera Upload, dostanete ďalších 500 MB úložného priestoru zadarmo. Tento postup pritom môžete zopakovať 6x – za každých 500 MB fotografií nahratých prostredníctvom Camera Upload dostanete ďalších 500 MB zadarmo. Spolu tak nazbierate sympatických 3 GB priestoru pre archivovanie vašich fotografií.