Najväčšia rodina na svete

S najmladšou manželkou
S najmladšou manželkou

Nie je to tak dávno, čo ste sa mohli dočítať o tom, kto má vypracovaný najväčší rodokmeň na svete. V týchto dňoch vyšla informácia o tom, kto sa stará o najväčšiu rodinu. Ziona Chana má 39 manželiek, 94 detí, 14 neviest a 33 vnúčat. Ziona Chana žije v indickom štáte Mizoráma tvrdí, že je to požehnanie mať tak veľkú rodinu.„Som šťastný muž, že mám toľko žien a že sa môžem starať o tak veľkú rodinu,“ vyhlásil.

Či sú rovnako šťastné aj mnaželky, nevedno, podľa hlavy domu si pobyt v manželovej posteli delia na striedačku. Manželskú posteľ má len pán Ziona Chana, zvyšok famílie sa musí uspokojiť s obyčajným lôžkom.  Aby mal každý kúsok svojho súkromia, spoločne obývajú dom so štyrmi poschodiami a sto izbami.

Najväčšia rodina na svete, skúste ich spočítať
Najväčšia rodina na svete, skúste ich spočítať

Rodina je organizovaná s takmer vojenskou disciplínou, pričom najstaršia z manželiek – Zathiangi – organizuje svoje mladšie kolegyne pri domácich prácach. Disciplína je nevyhnutná, veď len samotná príprava večere pripomína vojenské manévre – na jednu večeru treba upiecť 30 kuriat, načistiť 60 kilogramov zemiakov a a uvariť 100 kilogramov ryže.

Najväčšia rodina na svete, tu bývajú
Najväčšia rodina na svete, tu bývajú
Kde nájdete indický zväzový štát Mizoráma
Kde nájdete indický zväzový štát Mizoráma

2 thoughts on “Najväčšia rodina na svete

 • 25. februára 2011 at 8:16
  Permalink

  Tak to je naozaj BIG Family . 🙂

  Reply
 • 25. februára 2011 at 15:15
  Permalink

  Těm bych teda nechtěl dělat rodokmen 🙂

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *