Nástroje na vyhľadávanie ľudí na internete: Bonusových 9

Najväčší telefóny zoznam: White Pages
Najväčší telefóny zoznam: White Pages

V predchádzajúcom článku 10 nástrojov na vyhľadávanie ľudí na internete sme sa pozreli na najlepšie zo špecializovaných služieb, ktoré môžeme využiť pri pátraní po príbuzných. Možnosti, ktoré nám poskytuje internet, však zďaleka nekončia. Preto vám prinášame zoznam ďalších zaujímavých online služieb, ktoré by ste nemali vynechať, ak chcete hľadať ľudí na internete.
11. Jigsaw

Čo robí:  Jingsaw by sa pokojne dal označiť na najväčší vizitkár na svete. Podobne ako v prípade Yasni ide o profesne zameraný vyhľadávač.

12. White Pages

Čo robí: White Pages predstavuje gigantický telefónny zoznam pre USA. Za rok poskytnú viac ako dve miliardy výsledkov hľadaní. Umožňujú hľadať osobu a k nej adresu a telefóone číslo, ale aj obrátené vyhľadávanie – cez adresu sa môžete dostať k jej obyvateľom.

13. AnyWho

Čo robí: Odporúčam vyskúšať v kombinácii s White Pages. Obsahuje podobné dáta, v podobnej štruktúre.

14. ZabaSearch

Čo robí: Podobná služba ako Anywho a Whitepages. Väčšina pokusov dopracovať sa k detailnejším informáciám však viedla k odkazom na spoplatnenú službu intelius.com.

15. PeopleFinders.ws
Čo robí: Silný nástroj. Nájde osoby, adresu. bydliska, telefonický kontakt, ale aj zoznam osôb, s ktorými je daná osoba pravdepodobne príbuzná. Problémom je, že akékoľvek pokročilé dáta (napr. telefón a adresa) sú prístupné až v rámci plateného členstva. To zas ponúka zaujímavé dáta o úverovej disciplíne, informácie z kriminálneho registra a podobne.

16. US Search

Čo robí: Stránka vám poskytne detailné informácie o hľadanej osobe. Bydlisko (aj bývalé adresy), vzdelanie, zamestnanie, kontakty, príbuzní a blízke osoby. Nič z toho neostane vyhľadávaču tajné. Bonusovou funkciou je, že vyhľadávač nájde aj predchádzajúce priezviská danej osoby. Nie je problém takto zistiť, ako sa daná osoba volal za slobodna. Túto funkciu som v žiadnom inom vyhľadávači nenašiel. Detailné informácie už tradične nie sú zadarmo.

17. Ancestry – Social Security Death Index

Čo robí: Americký Social Security Death Index (SSDI) predstavuje databázu zomrelých, ktorú vytvára tamojšia správa sociálneho zabezpečenia. V zozname by mala byť väčšina ľudí, ktorí zomreli po roku 1936. Zoznam je trvalo aktualizovaný a momentálne obsahuje viac ako 90 miliónov záznamov.

19. Yahoo People Search

Čo robí: Vyhľadávač Yahoo využíva svoju rozsiahlu databázu a schopnosti, aby našiel ľudí, ktorých hľadáte.

Máte tip na ďalšie vyhľadávače ľudí? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti na našom genealogickom fóre.

Chcete originálny darček pre vašich blízkych (alebo pre seba?:)) unikátna publikácia AKO SI ZOSTAVIŤ RODOKMEŇ vám pomôže odhaliť históriu vášho rodu. Objednajte si ju pod stromček za zvýhodnenú cenu s venovaním od autorov. Stačí kliknúť sem!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *